شنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۸۶

کارهای دستی ندا خانم

من چند وقتی هست که میخواهم کارهای دستی ندای عزیز را برای شما در سایت بگذارم و همیشه موردی پیش آمده ولی الان فکر میکنم که وقت آن رسیده که هز هنرمند بودن ندا جون مطلع شوید.اگر شما یاد بگیرید میتوانید سر سفره هفت سین و یا موارد دیگر از آن استفاده کنید.فکر میکنم خود من خیلی از دوستان  مایل باشند بدانند که شما این کوزه به این زیبائی را چگونه تزئین کرده اید. روزهای عید شما به کادو پیچی کردن خیلی نیاز دارید سایت جعبه های کادویی و تزئینات روبانی خیلی به شما کمک خواهد کرد.

Click for Full Size View

آموزش این جعبه ها  را من قبلا داشته ام شما میتوانید الگوی آنرا در بیاورید. قابل کپی کردن است.

 

Click for Full Size View

ببینید با چه سلیقه و ظرافتی سنگ ها را به آینه چسبانده اند.

Click for Full Size View

Click for Full Size View

Click for Full Size View

Click for Full Size View

پی نوشت اول: ندا خانم مینویسند که:......بهتره قبل از همه توضیحات رو اضافه کنم اول اینکه :کوزه با خمیر گل چینی درست شده که بصورت ساقه های باریک برای برگ و ساقه گندم و همچنین اشک برای خود دانه های گندم فرم داده شده و بعد با چسب چوب روی کوزه سفالی چسبونده شده .. که البته خیلی کم هزینه و ساده ست .
اما گلهای نقره ای پایه گیلاس و همچنین شکل اول هم از خمیر چینی با رنگ مشکی هستند که در آخر با رنگ گواش(همون رنگ پوستر) نقره ای و با قلم مو رنگ شده اند . طرح کف ظرف هم با یک وسیله نوک تیز وقتی که خمیر خیس بود انداخته شده و رنگ شده
من این گیلاس و ظرف کوچک رو برای سفره عقد به عنوان ظرف عسل و همچنین جای حلقه استفاده کردم که البته میشه برای هفت سین هم استفاده کرد.

پی نوشت دوم: جعبه ها هم همینطور که الینا جون فرمودند الگویش در سایت هست و من با استفاده از همین سایت برای عیدی امسال بچه ها این جعبه های رو درست کردم (ممنون از لطف همیشگی الینا جون)
آینه برای هفت سین پارسال بود .... سنگهای رنگی رودخانه و دریا رو جمع کرده بودم و با توجه به اندازه و ترکیب رنگی چسبونده شده (بهتره از چسب قوی مثلا چسب شیشه و آهن و یا دوقلو استفاده کنید) لبه هایش هم که کنف(گونی) چسبوندم.
تصویر بعدی هم در واقع یه جور تزئین برای راهرو یا ورودی میتونه باشه یک تکه چوب صاف +گلهای خشک +آینه های شکسته+گونی و هرچیزی که شما دوست داشته باشید و سلیقه تون بگیره ....

نوشته شده توسط الینا در ۱۴:۵۰ بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 
 

ترجمه قالب
رضا امین زاده
 
Powered By
BLOGFA.COM