سه شنبه نوزدهم مرداد 1389

برنامه ی غذایی هفتگی برای سحری و افطار

دوستان گرامی برنامه غذایی که در زیر مشاهده می کنید، نمونه ای از یک هفته برنامه غذایی معمولی در طی ایام ماه مبارک رمضان می باشد. هدف از این برنامه غذایی ، ارائه یک رژیم لاغری نبوده است و به همین دلیل مقدار مشخصی برای مواد غذایی بیان نشده است ، بلکه فقط می خواستم با نوع مواد غذایی که در طی یک روز باید مصرف کنید، آشنا شوید.

اگر شما افطار و شام را یک جا می خورید، می توانید مواد غذایی موجود در هر یک را با هم مصرف کنید. همچنین می توانید با توجه به امکانات و ذائقه خود ، برنامه غذایی هر روز را با دیگری جابجا کنید ، مثلاً برنامه روز شنبه و سه شنبه را جابجا کنید و به همین صورت . .

افطار

دستور غذا در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 9:19 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

دوشنبه نهم شهریور 1388

زنجبیل شکری

حلوا و شیرینی در روزهای مبارک رمضان مناسبترین گزینه است. من سعی میکنم شیرینی هائی را آموزش دهم که هر جائی نمیتوانید ببینید. شرینی زنجبیلی شکری را در این روزها درست کنید و با چائی میل کرده و الینا هم از سایت تزئین بلاگفا التماس دعا دارد.

ایده های الینا: شما میتوانید هر میوه ای را به این صورت شکری کنید. 

 

طرز تهیه در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 0:40 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه پنجم شهریور 1388

رول خرما

این رول خرما برای روزهای ماه مبارک رمضان خیلی مناسب است. شما این رول خرما را درست کرده و به جان الینا دعا کنید. من سالهای قبل چند مطلب در مورد افطار و تزئینات این روزها نوشته ام. باز هم سعی میکنم دستورهای غذائی و شیرینی مخصوص این روزها برای شما آموزش دهم.

مواد لازم: ۲۰۰ گرم خرمای هسته گرفته، ۵۰ گرم گردوی خردشده، ۵۰ گرم بادام خرد شده، کمی پودر قند.

طرز تهیه: خرما را از هسته گرفته و له کنید بادام و گردو را مخلوط کرده و به شکل لوله در بیاورید و در پودر قند بغلطانید.

ایده دیگری که الینا به شما میدهد: شما میتوانید رول خرما را در پودر دارچین و یا پودر کاکائو یا پودر زنجبیل بغلطانید.

بعد رول خرما را به قطعه های کوچک ببرید و در ظرف مناسبی بگذارید.

نوش جان

نوشته شده توسط الینا در 9:19 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه چهارم شهریور 1388

شیرینی خرمائی با شکلات و بادام

طاعات و عبادات شما مورد قبول درگاه حق باشد. فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به تمام هموطنان تبریک میگویم.به همین مناسبت طرز تهیه شیرینی خرمائی را به شما آموزش میدهم.

مواد لازم: ۱۲ عدد خرما، ۱۰۰ گرم خمیر بادام، یک قاشق چایخوری گلاب یا آب نارنج، ۲۵ گرم خمیر پرک شده، ۲۰۰ گرم شکلات تخته ای

مدت زمان: ۲۰ دقیقه

طرز تهیه: هسته های خرما را در بیاورید. خمیر بادام را با گلاب و یا آب نارنج مخلوط کنید و داخل خرما گذاشته و خرما را داخل شکلات اب شده بعلطانید.

نوشته شده توسط الینا در 11:37 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیست و هشتم شهریور 1387

یک مهمانی شیک ولی کم خرج

شما این روزها به مناسبت افطار و یا هر مناسبت دیگری میخواهید میز زیبائی بیارائید.  شما میتوانید بعضی وسائل را مناسب با موضوع مهمانی تغئیر دهید و مهمانهای خود را با یک پذیرائی گرم سورپرایز کنید. (البته در میهمانی افطار از لباس خانومها فاکتور بگیرید)

نوشته شده توسط الینا در 7:36 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

یکشنبه هفدهم شهریور 1387

چیدمان افطار

طاعات و عبادات همه دوستان قبول درگاه حق باشد. من در چند سری از چیدمان و غذاهائی که مربوط به ماه مبارک رمضان و در کشورهای مختلف برگزارمیشود برای شما ارائه میکنم و از دوستان با سلیقه خواهشمندم که اگر چیدمانی برای افطار داشتند و یا غذائی که سفره افطار را زیباتر کند برای من با تصویر ارسال نمایند تا همه دوستان از ایده های شما استفاده لازم را بعمل بیاورند و با تزئیناتی زیبا این ماه مبارک را برگزار کنند.

بقیه در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 10:54 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 
 

ترجمه قالب
رضا امین زاده
 
Powered By
BLOGFA.COM