سه شنبه نهم خرداد 1391

تزئین بالکن و پنجره

با شیشه های مربای هم شکل و با کمی روبا گلداهای کوچکی درست کرده و از بالکن یا بالای پنجره آویزان کنید.

شما میتوانید داخل گلدانها شمع، گل مصنوعی قرار دهید یا و یا گل طبیعی بکارید.

تزئین بالکن

نوشته شده توسط الینا در 7:46 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه سوم اردیبهشت 1390

وقت چیدمان بالکن

زمان آن رسیده است تا بالکن ها را بهاری کنیم. من هم باید این چند روز که تعطیلات داریم گلدانهای گل تهیه کنم و روی نرده های بالکن قرار دهم.

نیمکت سفیدی را برای بالکن با تشکی روی آن با کوسن های رنگی و گلدانهائی با گلهای رنگی بر روی دیوارهای بالکن در نظر بگیرید. از لوسترهای کاغذی برای سقف بالکن استفاده کنید.

چیدمان بالکن

چیدمان بالکن

نوشته شده توسط الینا در 12:43 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه دوازدهم آبان 1389

تزئینات پائیزی با کدو تزئینی

حتما شما در سفر به شمال در کنارجاده ها دیده اید که کدو های زیبائی را به فروش گذاشته اند.من خودم چند سال پیش چند تا از این کدوها ی زیبا را بخرم که ماهها روی میز و کنار پنچره زینت بحش خانه ما بود. شما میتوانید بالکن و حیاط خود را هم با این میوه زیبای طبیعت بیارائید. من چند تصویر دارم که به شما ایده میدهد.

کدو تزئینی

بقیه در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 5:51 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

یکشنبه بیست و هشتم شهریور 1389

چیدمان بالکن

بالکن خانه ها همیشه قسمت فراموش شده آپارتمان هستند یا بیشترین لطف در حق بالکن گذاشتن میله هائی برای آویزان کردن لباس است. حتی بالکن کوپک هم باشد با یک صندلی و میز گرد و یک گلدام آویر و یک فرش زیر پائی زیبا میشود من چند تصویر از چیدمان بالکن برای شما دارم و امیدوارم که  بالکنهای ایران پر از گلهای زیبا شود.

 

بقیه در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 11:39 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

جمعه دهم اردیبهشت 1389

تزئیناتی در باغچه

الان فصل بهار است و باغچه و حیاط شما هم نیاز به تغئیراتی دارد که بتوانید از این طبیعت سر سبز بیشتر لذت ببرید. چند تصویر از باغچه های زیبا به شما نشان میدهم که به درد خانمها و آقایانی که مایل باشند دستی به سر و صورت باغچه خود بکشند. از بلوک سیمانی  و صندلی سنگی برای تزئین باغچه استفاده کنید.

دکوراسیون باغچه

بقیه در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 11:5 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و پنجم مهر 1388

بالکن با سقف و دیوار شیشه ای

برای شمائی که حیاط ندارید و دوست دارید که احساس نشستن در حیاط به شما دست بدهد داشتن بالکن شیشه ای ایده جالبی است.قدیم ندیمها  مادر بزرگها در حیاطهای روی تخت چوبی در گوشه ای از حیاط زیر درخت مو سماور و قلیان و پشتی هائی با نقش های زیبا و پیاله هائی کوچک شله زرد از دو سه روز قبل پخته شده و یا پیاله ای پر از خرمای رطب و  لقمه نان و پنیری داخل مجمر مسی روی تخت چیده شده از نوها و عروس و داماد ها پذیرائی میرد. وای که چقدر دلم هری برای حتی فکر کردن چنین لحظه ای میریزد. احساس قشنگی به من دست میدهد که قابل وصف نیست. کاشکی برای چند دقیقه ای هم که شده زمان به عقب برمیگشت تا بوی خاک نم خورده و حیاط جارو زده و باغچه تازه آب داده شده را حس میکردم.

تابستان که میشود تمام کسانی که حوصله و یا وقتی دارند سراغ مکانهائی مثل دربند و فرحزاد و جاده چالوس میروند واقعا محیط زیبائی است.

در کشورهائی که هوا زیاد سرد است  مردم دوست دارند که در طبیعت هم باشند و حداکثر استفاده را از هوای ازاد ببرند به همین خاطر دیوارهای بالکن خود را شیشه ای کرده و بالکن را مبله میکنند با گلهای فراوان. کسانی هم که ویلا دارند در گوشه ای از ویلاهای خود اتاق کوچک که دیوارهای آن از شیشه است درست میکنند تا حتی زمانی که هوا بارانی هم هست از سرسبزی دور و برشان لذت ببرند.

چرا ما در ایران چنین کاری نکنیم. به تصویر دقت کنید شاید شما هم دوست داشته باشید از بالکن خود حداکثر استفاده را بکنید. 

 

نوشته شده توسط الینا در 11:34 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیست و چهارم مرداد 1387

دکوراسیونی برای پاسیو و حیاط

تزئین پاسیو و یا بالکن منزل کار آسانی نیست. ذوق و سلیقه بسیاری لازم است تا بتوانید تزئینی زببا و چشمگیر در خانه داشته باشید. من چند نمونه از این کارها دارم که شما میتوانید از آنها ایده بگیرید و به گوشه ای از منزل خود طبیعت را دعوت کنید.

بقیه در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 11:28 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

دوشنبه بیست و یکم مرداد 1387

سنگ کاری باغچه

امروز میخواهم مطلبی متفاوت تر از بقیه مطالب برای شما داشته باشم و این مطلب آن است که چطور یک باغچه با آجر و یا سنگ درست کنیم و بتوانیم کنار درختی را که دوست داریم میز و صندلی گذاشته و بنشینیم.

 

آموزش در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 9:21 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه دوازدهم مرداد 1387

چیدمانی در بالکن

روزهائی که هوا گرمه مخصوصا عصرها و رفتن بیرون از خانه و شام خوردن یا کافی شاپ رفتن خیلی خرج برمیداره بهتره که میز و صندلی آشپزخانه را ببرید بالکن خانه و یا حیاط و میز شامی باب میل خودتون بچینید و شام رو در کنار هم در هوای آزاد داشته باشید. شمع فراموش نشود. این تصاویر من برای هوای روشنتر هست ولی در ایران آفتاب سوزان روز اجازه چنین کاری را به ما نحواهد داد.

نوشته شده توسط الینا در 10:25 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه دوازدهم مرداد 1387

دکوراسیون و تزئین بالکن و درب ورودی خانه

خیلی از مردم حیاط و باغچه ای ندارند که گلکاری کنند ولی در عوض خیلی ها بالکن دارند یا بالاخره پنجره ای که بتوانند گلدانی بالای آن بیاویزند. من تزئیناتی از چند بالکن دارم که میتواند به شما کمک کند تا بالکنهائی زیبا و پر گل داشته باشید تا حتی عابر پیاده ای هم که از کنار در ورودی و یا بالکن شما گذر میکند از تماشای آن لذت ببرد. 

بقیه در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 9:3 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

یکشنبه بیست و ششم خرداد 1387

گلکاری در قوطی کنسرو

الان که تابستان از راه میرسد و بچه ها در خانه بیکار هستند و پر از انرژی. برنامه چیدن برای بچه ها و فعالیت بدنی داشتن یک طرف و از طرفی دیگر میتوان بچه ها را روزانه با گیاه و گل هم سرگرم کرد. فراهم کردن این قوطی های کنسرو کار سختی نیست کافیست به پیتزا فروشی نزدیک خانه تان مراجعه کرده و  قوطی هائی که استفاده کرده اند و میخواهند دور بریزند از ایشان بگیرید. اولین کار رنگ کردن آنها به دلخواه خودتان است و دوم تهیه خاک گلدان و سوم تهیه بذر دلخواه که میتواند تخم سبزی و یا گل دلخواه شما باشد. 

بقیه در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 10:52 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم اردیبهشت 1387

کاشتن گوجه فرنگی در بالکن یا حیاط

بهار فصل مناسبی برای کاشتن گوجه فرنگی هست.  گوجه فرنگی گیاهیست یک ساله و منشا آن از آمریکای جنوبی است و نگه داشتن آن کار  آسانی است فقط آفتاب و گرمای مناست که در ایران به وفور یافت میشود کافیست. فاصله هر دانه باید ۳۵ تا ۶۰ سانتیمتر باشد و یا اگر در بالکن میخواهیم داشته باشیم بهتر است اول بذرها را در گلدان کوچک کاشته و  وقتی به ۲۰ تا ۳۰ سانت رسید تک تک به گلدان بزرگ منتقل کنیم. هر تخم گوجه فرنگی بلندتر از یک متر میشود یکی از همکاران من ۴ گلدان بزرگ داشت که میگفت بیشتر از ۵۰ کیلو گوجه داشت این  گوجه فرنگیها را تمام تابستان و پائیز دارید.هر ۱۰۰ گرم  گوجه فرنگی شامل: ۱۹،۸ کیلو کالری، ۲۲ میلیگرم ویتامین ث و ۰،۵ میلیگرم آهن می باشد.

الان که گوجه فرنگی گران است چه بهتر است که زود دست به کار شوید. مطمئن باشید که تا اواسط  پائیز گوجه فرنگی دارید.

نوشته شده توسط الینا در 4:23 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه یکم فروردین 1386

گل آرائی در بالکن

  چند الهام از آزاستن گل در بالکن، پذیرائی و هر جای دیگر که دوست دارین.

برای دیدن تصویر بزرگتر روی ادامه مطلب کلیک کنید.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 12:23 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 
 

ترجمه قالب
رضا امین زاده
 
Powered By
BLOGFA.COM