سه شنبه دهم مرداد 1391

قند به شکلهای متفاوت

طاعات و عبادات دوستان عزیز قبول درگاه حق باشد. الان چند وقتی میشود که کم کار شده ام ولی شما دوستان خوب مجازی را فراموش نکرده ام و نوشته های شما عزیزان را همیشه میخوانم و لذت میبرم. چون تعداد دوستانی که برایم نظر نوشته اند زیاد است اجازه بدهید که جواب نظرات را به بعد موکول کنم تا بتوانم برای این ماه مبارک رمضان آموزش قند به فرمهای مختلف را بدهم. که البته خیلی ساده و راحت است که اگر دوستان ببینند با خود خواهند گفت که فکر به این سادگی و زیبائی چرا حتی به ذهنشان هم خطور نکرده البته عده ای از دوستان.

قند با فرمهای مختلف

قند در فرمهای متفاوت

آموزش قند به فرمهای مختلف در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 11:58 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه هشتم دی 1389

کیک پنیر

این دستور کیک پنیر ساده هست که احتیاج به فر‌ ندارد، من بهش کمی ته مونده قهوه ترکی‌ زدم که بشه کیک پنیر و قهوه، در ضمن ظرف کیک پنیر من سایزش ۱۵ در ۷ سانتی متر هست و زیاد بزرگ نیست چون کیک پنیر خیلی‌ سنگین هست خوردنش بیشتر از دو سه بار در سال حرام هست.

کیک پنیر

ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 7:48 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

جمعه بیست و ششم شهریور 1389

اسنک برای شبهای تعطیل

شبهای تعطیل همه دور هم جمع میشوند وچائی شیرینی، تخمه، آجیل و میوه میل میکنند. گاهی ما توان خرید آجیل و شیرینی را نداریم.  درست کردن شیرینی هم به همین سادگی نیست. یک اسنک ساده و در حین حال شیک و مدرن و کم خرج میتواند مشکل گشای کار شما باشد. یک بار که امتحان کنید مشتری دائم میشوید.

طرز تهیه اسنک در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 8:59 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه هشتم خرداد 1389

کیک سیب و دارچین

این کیک میتواند مناسب روز مادر باشد. شما میتوانید به همراه یک گلدان زیبا این کیک را برای دیدن مامان خودتان ببرید. اگر خواهر و برادر و دیگر اعضای فامیل هم آنجا باشند این کیک میتواند کافی باشد. دستوری که به شما میدهم برای ۲۰ تا ۲۵ نفر میباشد. قالب شما یک ظرف ۳۰ در ۴۰ سانتی متر باید باشد.

کیک سیب

دستور تهیه کیک در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 11:21 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

جمعه سوم اردیبهشت 1389

آموزش تزئین کیک قدم به قدم قسمت دوم

این قسمت از تزئین کیک پوشاندن روی کیک با خمیر مارسیپان و گذاشتن گل وسط کیک میباشد.

تزئین کیک

 آموزش در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 5:5 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

سه شنبه سی و یکم فروردین 1389

آموزش تزئین کیک قدم به قدم قسمت اول

من چندی پیش آموزش خمیر بادام و خمیر مارسیپان را آموزش داده ام. امروز از این خمیر مارسیپان میتوانید برای تزئین کیک استفاده کنید. مواد مورد نظر باید دو برابر انتخاب شود تا برای تزئین این کیک کافی باشد. چون تعداد تصاویر زیاد است در چند سری آموزش صورت میگیرد.

آموزش تزئین کیک

آموزش در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 5:28 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

یکشنبه بیست و هفتم دی 1388

پای سیب فوری

دیشب همانطور که دوستان میدانند مهمان داشتم. درحالی که غرق پختن غذاها بودم متوجه شدم که شیرینی نداریم. اسانترین دستور شیرینی که به فکرم رسید که تمام مواد مورد نیاز آن را داشتم پای سیب بود. البته این دستور را برای شما در سایت دارم ولی بادام در این دستور اضافه شده و با کمی تغئیرات در مقدار فکر میکنم. راستش الان که این مطلب را مینویسم نمیخواهم به دستور قبلب در سایت نگاهی بیاندازم ولی فکر میکنم کمی تغئیرات باشد.

طرز تهیه در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 9:45 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه هجدهم آذر 1388

شیرینی خشک زعفرانی برای عید نوروز

فکر میکنم الان دیگر وقت آن است که به فکر عید نوروز باشیم و چند نمونه شیرینی تمرین کنیم که برای روزهای عید بتوانیم شیرینی خانگی داشته باشیم. من قصد دارم چند نوع شیرینی خشک به شما آموزش دهم که هر کس هم که در شیرینی پزی مهارت نداشته باشد این شیرینی ها را بتواند تهیه کند که با شیرینی های قنادی ها هم زیاد تفاوتی نداشته باشد. این شیرینی مدت زیادی میتوانید در خانه داشته باشید.

آموزش در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 8:9 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و پنجم مهر 1388

کیک پنکیک برای صبحانه روز تعطیل

کمتر زمانهائی هست که تمام فامیل با هم سر میز صبحانه مینشینند، مگر اینکه روز تعطیل باشد و بچه ها مدرسه و مامان و بابا سر کار نباشند.

حتما لازم نیست که کله پاچه و یا حلیم باشد گاهی اوقات هم لازم است که عادات غذائی خود را تغئیر دهیم.

درست کردن پنکیک  کار سختی نیست ولی برای بچه ها احساس خوبی خواهد داد که سر صبحانه کیک بخورند. برای روزی هم که کسی از شما روز تولدش باشد و میتوانید کیک را درست کرده و ببرید تا فرزند یا همسر شما صبحانه را روی تخت بخورد.

مواد لازم: ۴ عدد تخم مرغ، ۸ پیمانه شیر، ۳ پیمانه آرد، نصف قاشق چایخوری نمک،یک قاشق غذاخوری کره آب شده.

خامه و مربای توت فرنگی برای لابه لای کیک و میوه برای تزئین

طرز تهیه: اول تخم مرعها را با ۴ پیمانه شیر خوب میزنید.آرد و نمک  و کره را هم اضافه میکنید و مخلوط را خوب هم میزنید و آخر سر بقیه شیر را اضافه میکنید.

و در لایه های نازک در ماهی تابه تفلون ریخته و سرخ میکنید. و لایه به لایه با خامه زده شده و مربا کیک را پر میکنید و با میوه ای مثل توت فرنگی تازه تزئین میکنید.

نوشته شده توسط الینا در 1:6 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و پنجم مهر 1388

ترشی پیاز

درست کردن ترشی پیاز خیلی آسان است و ترشی خوشمزه ای هم میشود. گاهی اوقات که شما دوست ندارید دهانتان بوی پیاز یا سیر بگیرد ترشی پیاز و ترشی سیر گزینه خوبی است.

مواد لازم:

نیم کیلو پیاز ریز، نصف فلفل دلمه ای قرمز، ۵ پیمانه سرکه سفید، یک عدد چوب  دارچین، دو قاشق چایخوری نمک، دو عدد برگ بو، یک قاشق چایخوری مرزه

طرز تهیه: پیاز را پوست کنده و با سرکه و بقیه مواد به مدت ۵ دقیقه بجوشانید. بعد از روی اجاق پیاز را برداشته فلفل خرد شده را هم به مواد اضافه کنید و داخل شیشه تمیزی بریزید. بعد از یک هفته ترشی شما قابل خوردن میباشد.

نوشته شده توسط الینا در 12:37 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و پنجم مهر 1388

مارمالاد گرپ فروت

این مارمالاد را میتوانید در شیشه شیکی بریزید و یک روبان یا طناب نازک طلائی شیشه مربا را تزئین کرده و به دوستی هدیه بدهید.فکر کیکنم خیلی وقتها چنین شیشه مربائی ابه صد تا گل و شیرینی بیارزد. شما چه فکر میکنید؟

برای تهیه مارمالاد موادی که مورد نیاز شماست.

۳- ۴ عدد گرپ فروت قرمز، یک کیلو شکر، سه و نیم پیمانه آب، دو قاشق غداخوری آب لیمو، دو ورق ژلاتین یا پودر ژلاتین.

طرز تهیه: گرپ فروت را کاملا پوست بگیرید حتی سفیدی پوست و ورقهای نازک بین میوه ها را جدا کنید.  گوشت میوه  و با آب لیمو و آب به مدت نیم ساعت با حرارت ملایم بگذارید تا بجوشد و نیم ساعت بغد شکر را اضافه کنید و آخر سر پودر ژلاتین را اضافه کنید تا کاملا حل شود. مارمالاد شما آماده است. نوش جان. 

 

نوشته شده توسط الینا در 12:22 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

دوشنبه نهم شهریور 1388

زنجبیل شکری

حلوا و شیرینی در روزهای مبارک رمضان مناسبترین گزینه است. من سعی میکنم شیرینی هائی را آموزش دهم که هر جائی نمیتوانید ببینید. شرینی زنجبیلی شکری را در این روزها درست کنید و با چائی میل کرده و الینا هم از سایت تزئین بلاگفا التماس دعا دارد.

ایده های الینا: شما میتوانید هر میوه ای را به این صورت شکری کنید. 

 

طرز تهیه در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 0:40 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه پنجم شهریور 1388

رول خرما

این رول خرما برای روزهای ماه مبارک رمضان خیلی مناسب است. شما این رول خرما را درست کرده و به جان الینا دعا کنید. من سالهای قبل چند مطلب در مورد افطار و تزئینات این روزها نوشته ام. باز هم سعی میکنم دستورهای غذائی و شیرینی مخصوص این روزها برای شما آموزش دهم.

مواد لازم: ۲۰۰ گرم خرمای هسته گرفته، ۵۰ گرم گردوی خردشده، ۵۰ گرم بادام خرد شده، کمی پودر قند.

طرز تهیه: خرما را از هسته گرفته و له کنید بادام و گردو را مخلوط کرده و به شکل لوله در بیاورید و در پودر قند بغلطانید.

ایده دیگری که الینا به شما میدهد: شما میتوانید رول خرما را در پودر دارچین و یا پودر کاکائو یا پودر زنجبیل بغلطانید.

بعد رول خرما را به قطعه های کوچک ببرید و در ظرف مناسبی بگذارید.

نوش جان

نوشته شده توسط الینا در 9:19 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

یکشنبه بیست و یکم تیر 1388

خمیر بادام و خمیر مارسیپان

من قبلایک دستور برای تهیه خمیر مارسیپان در سایت گذاشته ام که فکر میکنم کمی تهیه آن سخت باشد به خاطر اینکه گلوکز همیشه در دسترس نیست. امروز اول تهیه خمیر بادام را آموزش میدهم و با حمیر بادام میتوانیم خمیر مارسیپان درست کنیم.

طرز تهیه خمیر بادام و مارسیپان در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 12:43 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه بیستم تیر 1388

آموزش چیز کیک توت فرنگی قدم به قدم

امروز برای شما آموزش چیز کیک را دارم. این کیک بینهایت خوشمزه و درست کردن آن هم خیلی ساده است. شما اگر به تصاویر هم دقت کنید میبینید که کار سختی نیست و حتی اگر تجربه ای در شیرینی پزی نداشته باشید این کیک به صورت ماهرانه ای از آب در خواهد آمد.

آموزش در ادامه مطلب: 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 12:6 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه ششم تیر 1388

چیپس گل رز به روش دیگر

این هم یک روش دیگر برای گلبرگهای گل رز که شما هم میتوانید بعنوان چیپس از آن استفاده کنید یا اینکه روی غذاها و کیکها را با آن تزئین نمائید. البته این روش فکر میکنم آسانتر باشد.

شما به شربت نیاز دارید برای این کار 

 یک پیمانه شکر و یک پیمانه آب را میتوانید با هم مخلوط کرده بحوشانید تا مخلوط شما به نصف برسد. بعد از خنک شدن گلبرگهای گل رز را یک شب داخل شربت بخوابانید. روز بعد گلبرگها را روی کاغذ روخنی چیده به مدت ۴ دقیقه در ماکروویو با شدت کم بگذارید البته مواظب باشید که شاید کمتر از این مدت هم باشد بسته به شدت ماکروویو شما دارد.

گل رز هم در باغچه زیباست هم سر سفره شما . شما میتوانید از گل رز های رنگی و هم گل محمدی استفاده کنید. از گلبرگهائی استفاده کنید که مواد شیمیائی روی گلبرگها نباشد. برای اطمینان از باغچه خود گلها را بچینید.

گل رز

چیپس رز

نوشته شده توسط الینا در 11:53 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه ششم تیر 1388

چیپس میوه و گل رز

امروز کمی دل و دماغ نوشتن دارم. میبینم که دوستان زیادی منتظر هستن و این مسئله منو خوشحال میکنه و با اینکه چند روزی هست که نمینویسم ولی دوستان باز هم کم لطف نیستند و سر میزنند. امروز برای شما یک مطلب جالب دارم و اون هم چیپس گل رز و میوه هست که هم راحت و هم سالمتر از چیپس هائی هست که در روغن تفت داده میشوند.

چیپس میوه

بقیه در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 9:45 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

جمعه چهارم اردیبهشت 1388

پای سیب با گندم پرک شده

درست کردن این پای سیب را هر کسی هم که تا به حال شیرینی درست نکرده میتواند با موفقیت انجام دهد و از مهمانهای خود با  سرافرازی پذیرائی کند.

طرز تهیه در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 10:19 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

یکشنبه هجدهم اسفند 1387

معرفی یک سایت برای تهیه شیرینی های نوروزی

این روزها که عید از راه میرسد چه خوب است که ما بتوانیم با بچه ها در خانه شیرینی های نوروزی را تهیه کنیم. من سایت شیرینی پزی محمود را به شما پیشنهاد میکنم. در این سایت با حوصله و عنایت خاصی تهیه انواع شیرینی های ایرانی را آموزش داده اند. 

شیرینی ایرانی

نوشته شده توسط الینا در 7:31 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

یکشنبه یازدهم اسفند 1387

یک شیرینی کاکائوئی با بستنی

شما مهمان در راه دارید و دسترسی به شیرینی فروش ندارید و یا اینکه گران است و فکر خرید از قنادی را ندارید. این شیرینی هم آسان است و هم خوش خوراک و هم مقرون به صرفه هم شیک.

شیرینی کاکائوئی

طرز تهیه در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 9:54 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

سه شنبه دهم دی 1387

مربای زنجبیل

مربای زنجبیل را میتوانید در مواقعی که سرما خورده اید و یا دل درد دارید استفاده کنید. من شنیده ام که زنجبیل برای کسانی که درد مفاصل دارند خیلی خوب است. یکی از خوانندگان این سایت این مربا را خواسته بودند که دستورش را در سایت داشته باشم امیدوارم که دسترسی به زنجبیل تازه داشته باشید تا بتوانید این مربا را درست کنید. نوش جان!

طرز تهیه مربا در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 5:48 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه هفتم دی 1387

شیرینی شکلاتی سفید

این شکلات مناسب مهمانی و میز های عصرانه شما و دوستانتان میباشد. اگر شما شکلات تخته ای سفید یا قهوه ای بخرید میتوانید این شیرینی را درست کنید. درست کردن این شیرینی بیشتر از ۵ دقیقه طول نمیکشد.

مواد لازم:شکلات  سفید ۲۰۰ گرم، یک قاشق چایخوری روغن مایع، نصف فنجان کشمش پلوئی، یک فنجان پسته و کاغذ روغنی.

طرز تهیه: شکلات را به روش بن ماری آب کنید. به این صورت که در قابلمه ای بزرگتر آب را ریخته و بجوشانید و شکلات را در ظرف دیگر ی داخل قابلمه ای که در حال جوشیدن است قرا دهید تا شکلات تخته ای آب شود. روغن، کشمش و پسته خرد شده را داخل شکلات آب شده ریخته و با قاشق از مواد مخلوط شده روی کاغذ روغنی بریزید تا خنک شده و خودش را بگیرد. شیرینی را در ظرف شکلات خوری زیبائی ریخته روی میز بگذارید. 

نوشته شده توسط الینا در 10:33 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

جمعه دهم آبان 1387

شیرینی های سفید مخصوص هالوین

شما میتوانید با درست کردن این شیرینی های سفید که شکل روح است بچه ها را خوشحال کنید.  بهتر است که این شیرینی ها را با آنها درست کنید که سرشان هم گرم شود.

طرز تهیه در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 5:53 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و هفتم مهر 1387

کیک یزدی با تزئین پروانه

شما میتوانید کیک مافین را درست کنید و یا خریداری کنید ولی در خانه آنرا تزئین کنید. این تزئین بر روی کیک های تولد هم مناسب است. این ایده برای مهمانیهای عصر هم خیلی مناسب است.

کیک پروانه

آموزش در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 10:0 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

جمعه سیزدهم اردیبهشت 1387

کیک به شکل پروانه

امروز فکر کردم دستور یک کیک ساده را به شما آموزش بدهم که خیلی راحت میتوانید آنرا به شکل پروانه دربیاورید. بچه ها کیکهائی که به شکل پروانه و حیوانات باشد دوست دارند. امیدوارم که مجبور نشوید برای تولد بچه ها کیک بخرید و خودتان در خانه اگر امکانش را دارید با حوصله تهیه کنید و همانطور که در شکل میبینید درست کردن کیک به شکل پروانه نباید سخت باشد.

خانومی از من خواسته بودند که کیک توت فرنگی برای ایشان یاد بدهم که به مناسبت تولد نامزدشان تهیه و تدارک ببینند. شما میتوانید این کیک را درست کرده و روی کیک را فقط با توت فرنگی و خامه و نقلهای نقره ای خوراکی تزئین کنید. مطمئن هستم که کیک زیبائی خواهد شد. 

آموزش و طرز تهیه در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 1:40 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه یازدهم اسفند 1386

با خمیر گل رز درست کنید

با خمیر مارسیپان گل رز درست کنید و روی کیک بگذارید و با خمیر گل چینی یا خمیر نمکی  برای روزهای عید گل رز را درست کرده و سر سفره هفت سین بگذارید یا روی شمع بچسبانید و یا روی سبزه با پرنده سبکی بگذارید.

طرز درست کردن رز در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 7:59 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

دوشنبه بیست و نهم بهمن 1386

قلب ژله ای برای روز قلبها سپندارمذگان

برای روز سپندار مذگان (sepandar mazgan) قلبهای ژله ای درست کنید. شما میتوانید این راحتی ژله ای  را برای هر مناسبتی با رنگها و فرمهای مختلف  درست کنید. اگر حوصله داشتید و بیکار بودید از این ژله ها درست کنید و برای روزهای عید کنار بگذارید.

روز سپندار مذگان مبارک باد

Click for Full Size View

دستور تهیه راحتی در ادامه مطلب: 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 1:29 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

یکشنبه چهاردهم بهمن 1386

طرز تهیه شاخه نبات

درست کردن شاخه نبات خیلی آسان است فقط کمی حوصله و صبر میخواهد چون چند روزی تا یک هفته طول  میکشد تا نباتها به صورت کریستال در بیایند. در طول این مدت بیاید به نخها و یا چوبها دست بزنید.

از این شاخه نباتهای رنگی میتوانید برای مراسم  عقد و حتی قرمز آن برای روز قلبها و هر مناسبت دیگر  استفاده کنید.

من فکر میکنم اگر ما این شاخه نباتها را در استکانهای کوچک و با چوبهای ظریف و زیبا درست کنیم برای مهمانیهای عصرانه با چائی بسیار لذت بخش خواهد بود.

خیلی علاقه مند هستم  نظرات شما دوستان را در مورد  این مطلب بدانم.

 Click for Full Size View

طرز تهیه در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 7:56 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

یکشنبه سی ام دی 1386

شکلات بادام و فندق

این شیرینی را میتوان بعد از آماده شدن در فریزر تا مدت یک سال نگهداری کرد و وقتی مهمانهای نا خوانده سر میرسند و یا نوروز فرا میرسد روی میز ویا سر سفره هفت سین داشته باشید. من سعی میکنم در چندین نوبت شیرینی هائی را آموزش بدهم که هم درست کردنشان آسان باشد و هم خوردنشان آسان باشد. اگر کمی حوصله و دقت به خرج دهید میتوانید تمام شیرینی های عید را در خانه تهیه کنید. من به شما قول میدهم که این شکلات خیلی شیک و مجلسی است

Click for Full Size View

 برای آموزش دستور شیرینی کلیک کنید.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 8:17 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و دوم دی 1386

کیکهای کوچک یزدی Cupcake با تزئین

اگر تولد یکی از عزیزان شما هست و نمیخواهید از بیرون کیک سفارش دهید من یک پیشنهاد برای شما دارم و مطمئن هستم که خیلی ار این پیشنهاد استقبال خواهید کرد. حتی برای نامزدی و یا مهمانیهای آنچنانی این ایده من عملی خواهد بود. این کیک فکر میکنم همان کیک یزدی ما میباشد با کمی تغئیرات و البته میتوان انواع مختلف این کیک را درست کرد.  البته برای تزئین روی این کیک ها روشهای زیادی است که من سعی میکنم انواع تزئین روی کیک ها را با دستورشان در آینده داشته باشم.

Cupcake با تزئین

دستور کیک در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 10:39 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

دوشنبه سی ام مهر 1386

بو دادن حبوبات

تازگیها شاید دقت کرده اید که بو داده سویا چقدر در ایران طرفدارپیدا کرده است و چقدر هم خوبه که ما از این نوع حبوبات استفاده کنیم. طرز بو دادن آنها هم کار دشواری نیست و براحتی میتوانید در خانه درست کنید.

بو دادن گندم: گندم را از شب قبل با کمی نمک خیس میدهید اگر مایل بودید میتوانید با شیر  و زرد چوبه هم بخیسانید بسته به ذائقه شما و بعد از جذب شیر  گندم را از صافی رد کرده و میگذاریم کمی خشک شود و بعد در ماهیتابه بدون افزودن چیزی تاب میدهیم تا برشته شود.

بو دادن سویا: سویا هم مثل گندم بو داده میشود با این فرق که شما میتوانید در هنگام خیس دادن گلپر از فلفل، نمک و یا  شیر استفاده کنید.

 عدس، گندم و سویا و نخود را برشته کرده و در ظرفی ریخته و عوض آجیل و یا شیرینی و یا پفک و چیپس از مهمانان خود پذیرائی کنید. 

بو دادن حبوبات بو دادن حبوبات

نوشته شده توسط الینا در 6:38 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

یکشنبه هجدهم شهریور 1386

شیر سویا و توفو

حتما در مورد شیر سویا مطالبی شنیده اید ولی من میخواهم هم در مورد فوائد آن بنویسم و هم طرز تهیه آنرا به شما اموزش بدهم. دانه های سویای خشک به شکل نخود فرنگی است وقتی خیس میکنیم به شکل لوبیا در می آیند.  هر ۱۰۰گرم سویا شامل:  ۳۴ گرم پروتئین، ۱۹ گرم  هیدرات کربن، ۱۵ گرم فیبر، ۱۸ گرم چربی،۱۰ گرم چربی اشباع نشده، ۲۲۵ میلیگرم  کلیسیم و ۸،۵ میلیگرم آهن میباشد سویا علاوه بر پروتئین دارای ویتامینهای گروه ب است.  

بقیه در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 5:37 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 

شنبه یکم اردیبهشت 1386

خشک کردن سیب و پرتقال

  این هم طریقه بسیار ساده برای خشک کردن سیب و پرتقال که فکر نمیکنم احتیاج به توضیح داشته باشد، دیدن تصاویر کافیست.  

خشک کردن پرتقال

بقیه در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 0:10 قبل از ظهر |  لینک ثابت   • 

دوشنبه بیست و هفتم فروردین 1386

طرز تهیه مارزیپان

مارزیپان را میتوان آماده از بازار تهیه کرد ولی تهیه کردن آن درمنزل هم غیر ممکن نیست من طرز تهیه  مارزیپان را یاد میدهم شاید مورد توجه فاطمه جان باشد که طرز تهیه آنرا خواسته اند.

مارزیپان

بقیه در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
نوشته شده توسط الینا در 7:29 بعد از ظهر |  لینک ثابت   • 
 

ترجمه قالب
رضا امین زاده
 
Powered By
BLOGFA.COM